fbpx
Viimne puhkepaik

Inimeste kummalised tegevused kalmistul.

Viimasel ajal näeb kalmistutel päris kummalisi asju, ei saa aru miks nii tehakse… Üks kõige süütumaid selle kõrval on muidugi ilusa hauakivi tuimalt üle värvimine, ega see värv kivi ilusaks ei tee pigem rikub selle lõplikult ära. Nüüd sellest kivist asja saada on väga keeruline. Ilmselt mindi lihtsama vastupanu teed, selleks korraks on “ilus” aga tegelikkuses rikuti kivi ära. Kui ise ei oska kivi puhastada siis võiks ju konsulteerida mõne spetsialistiga kes selle puhtaks teeks.

Siin veel üks näide mis veel kummalisem. Kui võtad kalmistult haua koristamiseks ämbrid siis võiks ju prügi viisakalt ära valada prügikastidesse mida leidub igal nurgal aga keegi on arvanud, et prügi võib vedelema jätta koos ämbritega …. Küll keegi järgmine tühjaks valab…

Üsna sageli näeb viimasel ajal kuidas platsid on puhtaks tehtud aga prügi vedeleb platsi servas kuhjas… Ja veel kummalisem oli näha ühel Tallinna nn “kuulsuste” kalmistul seika… Käisin ühte platsi mitmel päeval renoveerimas. Platsi kõrval oli paar suurt platsi mis ilmselt juba pikemalt hooldamata, samas oli seal käidud ja küünlaid pandud. Vahepeal jäi paar päeva töödega vahele ja siis uuesti minnes pidin p… kukkuma nähes mis toimunud oli… Üks nendest hooldamata platsidest oli vahepeal enamvähem korda tehtud aga kõik see praht koristusest oli uue asukoha leidnud naaberkalmel….. Ja mitte kuhjas vaid laiali loobituna. Kus küll on selliste inimeste mõistus kes nii teevad….