fbpx
Tripid,  Tsill

Egiptuse trip. Hurghada. Parasailing

Kuna linnaekskursioon algas alles kell 14 siis tuli hommikupoolik millegiga sisustada. Kõigepealt väike hommikusöök, seekord võtsin mõned vinkud ja paar praemuna. Hullult saab siin süüa, iga natukese aja tagant antakse kuskil söögikohas midagi. Kui hommikusöök manustatud mõtlesin, et nüüd kuluks üks jäätis ära… Kurja küll, selle leidmine oli väike probleem, praktiliselt igas nurgas pakutakse jäämahla aga jäätist pole. Lõpuks rannas ühest baarist leidsin jäätisemasinad. Siin said ise lasta omale vahvlituutusse millist jäätist tahad. Valikus oli vanilje, mango ja segujäätis. Vahvlitopsid olid siinsamas karbi sees vabalt võtta. Edaspidi külastasin seda kohta üsna tihti 😉 Vahel oli siin toimetamas mõni tore teenindaja kes sulle jäätise vahvlisse sortsutas. See selleks, mitu tundi oli vaja ikka ära sisustada. Kaua sa ikka vahid kuidas liblikas lilleõitel toimetab 😉 Parasailing tundus selleks päris tsill asi olema. Türgis sai seda poistega koos proovitud ja täitsa meeldis. Siinsamas rannas on putka kust igasugu trippe ja asju osta saab.

Parasailingu letihind siin odavam kui Türgis. Türgis oli 45$ lõustalt aga siin 35$, peale hirmsat kauplemist sai Türgis viieka alla. Aga siin peale vähest kauplemist saime hinnaks 20€ lõustalt, iseenesest pole sugugi paha. Kui lennuaeg käes juhatati meid turvamehest mööda naaberranda. Seal ootasime seni kuni kaater uutele huvilistele järgi tuleb, sellega viiakse avamerele parasailingu kaatri juurde. Seni kui kaater tuli oli aega veits ringi vaadata. Tundus, et väike jupike randa kus ootasime on üks väheseid avalikke randu. Siitsamast hotelli territooriumi piirilt lähevad merest jämedad torud kuhugi. Pole küll kindel aga arvan, et äkki sinna veepuhastusjaama mis toa aknast paistab. Huvilised said siin sõita kaameli ja hobustega ja neid tundus jätkuvat.

Mõne aja pärast tuli kaater, mida nad siin nimetasid taksoks 😀 Osa rahvast toodi parasailingu kaatrilt maha ja meid korjati sinna viimiseks peale. Kaatrini tuli oma sadakond meetrit lonkida alla põlve vees. Kaatriga pandi täie auruga teise kaatrini, seal jälle rahva vahetus, ühed maha teised peale. Kogu teema neil päris hästi sisse lihvitud, päästevest selga, traksid peale, kohe raks varju külge ja kaater sõitis viuh alt minema 😀 😀 Meil üks kartis kõrgust, aga polnud hullu algul natuke kisas, pärast hakkas meeldima 😀 😀 Kusjuures mulle siin meeldis asi rohkem kui Türgis, seal lasti sind üles ja siis tiirutati merel mingi 15 mintsa ning kuivalt pardale tagasi. Siin lasti üles, vahepeal tõmmati veest läbi ja üles tagasi siis jälle vette ja üles. Jummala tsill värk. Nii, et kui tuimalt rannas vedelemisele vaheldust vaja siis see sobib imehästi.

Peale meid kohe uut rahvast ei toodud ja parasailingu vennad pakkisid asjad kokku ning kimasid ühe tühjalt seisva hotelli sadamasse asjatama. Me tiksusime niikaua kaatril ja ootasime kuni “takso” järgi tuleb. Siin oli kai ääres isegi üks vana puupaat. Küsisin kaatrijuhilt mis värk selle hotelliga on mille territooriumil me oleme, pole ühtki hinge näha. Ütles, et omanikud tahtsid palju raha saada ja pandi vangi. Kompleks seisab tühjana. Lõpuks tuli “takso” uue rahvaga ja meid viidi maha. Isegi nii hästi läks, et mõni meist lubati pulti 😉

Sellega oligi paar vaba tundi viuh sisustatud. Nüüd kannad kuklasse ja linnaekskursioonile.