fbpx
Matkad looduses,  Tehtud üritused

02.02.19 Valgejärve laternaretk

Tulemas on 02.02.19 kell 17.30 Valgejärve laternaretk. Matk algab Järveotsa järve parkimisplatsilt ja kulgeb läbi metsa Valgejärveni. Valgejärve ääres uurime kuidas ja milleks kasutati lupja. Edasi liigume mööda laudteed üle järve. Teel uurime kõikvõimalikke looduse märke.
Selge ilma puhul ronime vaatetorni ja naudime öiseid vaateid. Sealt edasi kulgeme üle Rukkimäe soodevahelisele teele. Teel teeme väikse kõrvalpõike ja katsume maitsta värsket allikavett. Kui ilm lubab siis korjame tagasiteel “Metsatee” materjali ja katsume sellest väikse vahepeatuse ajal teed keeta. Peatuskohas teeme lõket, räägime metsajuttu. Ja kui kõik Põhjala jumalad soosivad siis kuuleme lõkkepaistel päris šamaanitrummi heli.

Matka käigus saab kogeda kuidas inimesed liikusid siis kui elektrit veel ei tuntud. Matka pikkus on 6,5 km ja aega kulub selle läbimiseks koos lõkke tegemisega ca 3-4 tundi. Selga ilmastikule vastav riietus, kaasa omale meelepärane söök, soe jook. Lõkkel saab soovi korral ka grillida. Matka maksumus 10€ inimese kohta. Sisaldab laternate renti, teejuhi teenust, võimalusel “Metsatee” maitsmist ja šamaanitrummi kuulamist.

Oma transpordi puudumisel on Tallinnast 02.02.19 kell 16.30 matkale ja tagasi võimalik saada matkajuhtide autoga, kuid siis lisandub hinnale 5€ inimese kohta

Matkale registreerumine ja täpsem info muhkel@muhkel.ee või osta pilet siit. Kohtade arv matkale on piiratud. Registreerumine tagab koha matkal.