fbpx
Tripid

Jaanilinna nurga taga

Narvas luusides on korduvalt silma jäänud välismaal asuv pisike kirik… Ühel heal päeval asjatasime seltskonnaga Narvas ja otsustasime lähemalt uurida seda kirikut. Mul ja Ziilul olid viisad, teistel polnud…. Läksime Kreenholmi juures piiripunktist üle jõe. Piiriületus käis peris siva. Olles vastaskaldal panime käsitsi kiriku poole jugama.  Teel oli näha vana nõukaaegne rippsild, mille kaudu ilmselt venkud Kreenholmis tööl käisid

Edasi marssides jõudsime lõpuks kiriku juurde.  Tegime tiiru peale aga sisse ei saanud. Tõmbasime lesta. Saime vaevu 100 meetrit minna kui tuli vastu miski kohalik töötunkedes külamees ja ütles, et ma võin teid sisse ka lasta…. Mis meil sai selle vastu olla… Vana tõi võtme ja lasi meid sisse, isegi pilti lubas teha. Seest nägi kirik päris kobe välja. Hakkasime juba ära minema kui vana ütles, et ooot meil veel alumine korrus ka… Kus on pühad säilmed.  Käisime loomulikult ka neid vaatamas, vana võttis isegi katte maha kirstudelt ja lubas pilti teha.

Kui ka alumine korrus oli uudistatud lõime onule patsu ja tõmbasime lesta. Teel hakkas rõvedalt vihma sadama. Passisime tükk aega bussijaamas vihmavarjus. Bussijaama vastas oli päris ägeda arhidektuuriga maja. Kahju ainult, et käest lastud….

Kui vihm vähemaks jäi lonkisime kesklinna, sebisime seal poest kotid manti täis ja padavai käsitsi üle Narva silla. 

Marsruudil näeb veel nii mõndagi põnevat. Huvilistel soovitan soojalt asi oma silmaga üle vaadata……….