fbpx
Tripid

Egiptus. Sharm el Sheikh, söök-jook

Täna väike omlett hotellis ja siis luusima mis nänni kuskilt sebida saab. Käisin vaatasin valmis poed kust enne koduminekut mõistliku hinnaga nänni saab. Vaatasin, et tänu kohaliku papi sitale kursile on toimunud päris edumeelne progress. Kaardiga maksta pole pointi siis on kurss 1€ 30 kohalikku, aga sullis on 1$ 45 kohalikku ja 1€ 47 kohalikku. Kui varasemalt eurtsi väga võtta ei tahetud siis nüüd võetakse isegi euromünte meelsasti vastu. Nii, et kellel kuskil nurgas vedeleb hoiupõrsas siis lööge puruks ja vutvutvut Egiptusesse 😉 Huvitav oli ka see, et nii mõneski kohas hakkas silma kurgid ja tomatid tänaval kasvamas.

Kuidagi eneselegi ootamatult sattusime jälle Farshasse kohvitama. Muideks keda huvitab siis nüüd on Farshas olemas ka oma rand koos kõige vajalikuga. Sissepääs on väike sümboolne tasu 😉 Tagasiteel käisin luurasin kus kohalikud taksojuhid söövad 😉 Tuli välja, et hotelli vastas asuva apteegi taga on päris kobe söögikoht kus taksojuhid reas nagu käod. Menüü siin ainult araabia keelne aga pole hullu translaatori pildiäpp aitab tõlkida. Muidu ma küll eriline hamburgeri sööja ei ole aga vaatasin, et kõik pugivad. Tellisin omale ka 60 kohalikku raha maksis see päris pirakas burger. Kusjuures võin öelda, et vägagi söödav oli.

Õhtul jälle linna laiama ja sööma 😀 😀 Otsustasime Fichermanis väikse mereandide vaagna sebida. Muidugi kui menüü hindade järgi süüa ei taha (mis muideks pole sugugi kirved), võid alati kaubelda oma hinda 😀 Sellega tuleb muidugi arvestada, et isegi kui hinna kokku lepid on siinkandis kombeks ikka lisaks veel midagi lauale sokutada ja pärast kokkulepitust hoopis kallimat hinda küsida. Siis tuleb lihtsalt oma suured munad välja võtta ja veidi vaielda ning asi saab jonksu 😉

Väike video ka 😉