fbpx
Muu värk

Mõtlemisainet meie kiires tarbimisühiskonnas..

Leidsin lõustaraamatust kellegi väga asjaliku ja huvitava mõttetera… Nii asjakohane iva, et ei saanud kohe kopeerimata ja mõtetega täiendamata jätta… Palun vabandust autorilt kaaperduse eest 😉

Mida saab mees pakkuda naisele…..? Jõudu, ustavust, austust, toetust, kaitset. Iga naine intuitiivselt tahab olla tugeva ja teadliku mehe kaitse all. Teada, et teda keegi ei peta ega valeta, keegi ei solva, pole vägivaldne ja ta on alati kaitstud. Naine ilma mehe kaitseta ise muutub rüütliks ja sõdalaseks, peab olema tugev, ta hakkab võitlema maailmaga, kaitsma ennast ja lapsi, töötama, raha teenima ja iga päevaga eraldub oma naiselikkusest ja naise loodusest.

Tugeva mehe kõrval naine saab lõõgastuda ja rahuneda. Ta teab, et ta on võimsa seina taga, mis kaitseb teda kõikidest ebameeldivustest ja peamine, et mees kaitseb teda tema enda emotsioonide eest, mis ei lase mõistusel olla rahus. Kui mees pakub naisele ustavust ja kaitse tunnet, tema naiselikus puhkeb õitsema, naine muutub ilusaks, ta on rahuldatud ja õnnelik. Mees pole lihtsalt talle mees vaid tema ainus kangelane.

Tugev mees pole see kellel on musklid vaid see kes hoolitseb ja hoiab oma naist. Ta omab tarkust, mitte kunagi võidelda naisega. Naine jääb katsetama mehe jõudu ja loob temale ülesandeid, vaatab kuidas ta saab hakkama, selline on naise loodus. Kui naine näeb, et meest saab usaldada, kui tema sammud naise suhtes on ilusad, naine rahuneb ja siis mees saab veel rohkem boonuseid naise käest. Naine täidab oma meest energiaga. Mees saab selliseks millisena näeb teda naine. Kui naine näeb oma mehes hiilgust, ta saab selliseks. See on naise jõu saladus. Esialgu naine katsetab oma mehe liidri omadusi ja pärast täidab teda armastusega ja sisemise jõuga.

Seda lugedes tekkis hulk mõtteid inimsoo kohta….

MIKS HEADE JUUREST SIISKI ÄRA JALUTATAKSE….
KAS PÄRAST MÕISTETAKSE, ET KAOTATI PARIM….

Meie kiires tarbimisühiskonnas on isegi suhted muutunud empaatiata tarbimisharjumuseks… Nagu saiapood… täna ostan värske – homseks kuivanud… Sitta kah, lähen toon uue… Lihtsam on käega lüüa kui proovida midagi lahendada, eriti veel siis kui kõrval on omastarust “tark” sõbranna/sõber oma soovitustega kõik persse saata süvenemata asjasse… Vastutus, empaatia…. misasjad need veel on?? Huvitav kuhu sellega välja tahetakse jõuda… Võibolla ei tahetagi kuhugi jõuda, on lihtsalt mingi huvitav mäng rutiini ja igavuse peletamiseks…

Suhe on nagu rallisõit, täis adrekat ja põnevust… aga nii juht kui kaardilugeja peavad tasemel olema…. muidu käib sõit mööda kive-kände-kraave. Et saavutada taset tuleb palju koos harjutada, mitte peale esimest kraavi panekut hakata üksteist süüdistama oskamatuses ja käega lüüa. Keegi meist ei ole suhtes nii piisavalt tark, et võiks uksi paugutada ja teisele näpuga näidata….

Siit mõtlemisainet…..

Head on igavad…. leides hea mõtled, et äkki leian veel parema, otsitakse põnevust ja sellega kaotatakse see kes oli hea…. Ilmselt tuleb vahel olla paha, et mõistetaks kui hea olid….
Ega ilmaasjata pole ütlus, et ennem aru ei saada, mis su elus hea kui selle kaotad

Või on see õppetund mõlemale…. arusaamine, et see oligi tegelikult hea tuleb alles hiljem… Kuid kaotatut tagasi ei saa… Tuleb hinnata seda mis sul on, mitte raisata seda tuimalt vasakule ja paremale
Oska olla hea ja oska head näha…. tuleb vaid seda tahta… need oskused vajavad pingutamist, ajaga tuleb kogemus. Kui hoolid inimesest siis püüad ka rohkem…. see on omamoodi stiimul.

Või on liiga hea ja aetakse ära hea juurest…. alles hiljem mõistes, et see oli tegelikult hea ja nüüd on endal head vähem….

Või on vale arusaamine…. Mees vajab naist mitte koduabilist ja naine vajab meest mitte mökut kes tuleb töölt, pistab pannilt jahtunud toitu õltsi kõrvale ja viskab ennast teleka ette diivanile jalkat vaatama…

Või ei olda endas kindel… jalutatakse nagu Nipernaadi otsides vaheldust… alati on seal parem kus kohustused ei koorma… lootuses, et veerevale kivile sammal ei kasva…. aga hall argipäev tabab sind igalpool.

Kas tõesti karjäär ja ülemuse soe käepigistus orjatöö eest on rohkem väärt kui üks hea suhe….