fbpx

Loodusretked

Loodusretki võib tellida erinevatesse paikadesse, alljärgnevalt mõned näidismarsruudid. Eriti äge on pikkadel pimedatel talveõhtutel matkata lumises looduses laternavalgel.

Loodusretk koos piknikuga RMK Peraküla – Ähijärve matkaraja Saula –Tuhala lõigul

Rada kulgeb läbi puutumatu ürgmetsa. Raja teevad põnevaks erinevad takistused nii puude kui vee näol mida muudel matkaradadel väga ei kohta. Peale mõne kilomeetrist matka on väike puhkepaus Saula lõkkekohal kus soovi korral saab maitsta “metsateed”, samuti saab siin keha kinnitada kui see muidugi kaasas on. Siin on olemas kaetud lõkkease, katusealune laua ja pinkidega, kuivkäimla.  Matka kestvus 2,5 – 3 tundi. Paketi hind on 140€ (kuni 10 inimest). Hind sisaldab teejuhi teenust, laternate renti, lõkke ettevalmistust, “metsatee” maitsmist. Lisatasu eest on võimalik tellida Viikingite külas lõkkel pannkookide küpsetamine või kuum tee pirukaga. Matkale on soovitatav jalga panna kõrgema säärega veekindlamad saapad või kummikud. Matk on sobilik ka lastele. 

Loodusretk Pääsküla rabas

Loodusretk Pääsküla rabas algab Kraavi tänava parklast. Matk kulgeb mööda loodusrada allikateni, sealt edasi vaatetornini. Vaatetorni juures väike peatus, soovijad saavad käia vaatetornis. Edasi kulgeme mööda loodusrada kuni esimese laudteeni. Sealt edasi mööda laudteed kuni loodusraja teeni ja sealt ringiga tagasi. Fotol rada märgitud punase joonega. Raja läbimiseks kulub umbes 1,5 tundi. Paketi hind on 60€ (kuni 10 inimest), alates 11. inimesest lisandub paketi hinnale 6€ inimese kohta. Grupi suurus kuni 20 inimest. Hind sisaldab teejuhi teenust, laternate renti. Matk on sobilik ka lastele.

Loodusretk Valgejärve loodusrajal

Matk algab Järveotsa järve kaldal asuvalt RMK puhkeplatsilt ja lõpeb samas kohas. Matka pikkus on 6,5 km. Valgejärve ääres saab veidi jalga puhata ja näha kuidas järvelupja endistel aegadel kasutati. Üle järve saab mööda laudteed kuni vaatetornini. Sealt edasi kulgeb rada mööda rabadevahelist teed, mille ääres asuvad allikad. Allikast saab pudelid täita puhta allikaveega ja jätkata matka Järveotsa järve poole. Matka pikkus umbes 2 tundi. Soovi korral on võimalik kasutada matkateel olevat tipi telki puhkamiseks ja “metsatee” maitsmiseks. Sellisel juhul kujuneb matka pikkuseks 3-4 tundi. Paketi hind on 150€ (kuni 10 inimest), alates 11 inimesest lisandub paketi hinnale 15€ inimese kohta. Grupi suurus kuni 20 inimest. Hind sisaldab teejuhi teenust, laternate renti. Soovi korral ka lõkke ettevalmistust, “metsatee” maitsmist. 

Hinga värsket õhku, liigu looduses