fbpx
Muu värk

Head uut aastat!

Lõpus ometi sai läbi see vana, sõda, segadust, ärevust, mitte teineteise mõistmist ja jumal teab mida veel täis olnud aasta. Aga samas ehk see möödunud aasta avas nii mõnegi sinisilmse silmad ja tõi pilvedelt maale tagasi. Seoses sõjaga naabrite vahel jälgisin varasemalt meie meediat ja nö. arvamusliidrite artikleid aga üsna ruttu sain aru, et see on vägagi ühepoolne ja kokku kribatud nähtuna läbi üsna paksude klaasidega roosade prillide. Muidugi mõnes mõttes on see arusaadav, pehmod saavad südari kui näevad tegelikkust ja kukuvad kaebama igale poole ning pikendavad niigi pikki EMO järjekordi. Paljud ei taha siiani endale tunnistada, et käib täismahuline sõda mitte mingi tilulilu. Viimasel ajal olen vaadanud väga palju erinevaid sõjaga seotud Telegram kanaleid, mis seal tegelikult toimub mõlemal poolel on ikka väga jõhker ja võibolla kõik ei peagi neid asju nägema tervise huvides. Muidugi on kohutaval hulgal propat, kui ühel poolel pannakse välja mingi sündmuse video või pilt siis mõne aja pärast võib sedasama juba näha vastaspoole propana. Vägagi keeruline on sealt see päris tõde välja selekteerida. Üsna tavaline on näiteks, kui Ukraina pool paneb välja video purustatud vene tankist, ilusti Z tähed peal ja puha. Siis mõne aja pärast ilmub vene kanalites sama video juba vastupidise väitega. Kui varem üritati veidi videoid kuidagigi töödelda udustades või kustutades Z sümboleid, siis viimasel ajal ei viitsita enam isegi seda teha. Mõningaid selliseid juhtumeid olen pannud oma Telegram kanalisse, kellel huvi ja närv vastu peab leiab sealt päris omapärase kogumi. On ette tulnud isegi oma palju reisinud ja näinud Venemaa sõprade valgustamist selles osas. Nii mõnegi arvates elavadki Ukrainas ja Baltikumis fašistid. Aga peale mõningast vestlust teemal, et olete ju sadu kordi Eestis käinud, miks te siia tulete kui siin fašistid elavad. Kas te kuskil mõnda fašisti kohanud olete? Kahjuks või õnneks on see küsimus jäänud vastuseta ja arusaam asjadest on muutunud. Loodame, et uuel aastal lõpuks ärkab üles pikas talveunes olev maailm ja saabub rahu. Mõistke, usaldage ja hoidke lähedasi, siis on elu rõõmsam. Head uut aastat kõigile.

Väike video meie asumi saluudist.

Ja video sellest kui ei viitsita ilutulestiku patareid siledale maale ilusti kinnitada, vaid visatakse suva kohale läraki maha ja pannakse tuli otsa. Õnneks lõppes patarei ümberminek suhteliselt õnnelikult ja suurt häda peale ehmatuse ei teinud.

Sedasama ei saa kahjuks öelda Telegram allika põhjal Novosibirskis ümber läinud ilutulestiku kohta. Väidetavalt on süttisid vähemalt paari korteri rõdud ja purunesid nii mõnedki aknad.