fbpx
Tripid

Türgi blogi. Delfiinidega ujumas

Laupäeva õhtul peale tavapärast tööd oli mul tööplaanis veel õhtune jeebisafari treeninguna. Olin just äsja müünud selle ekskursiooni kahele vanemale proale, teadmata kas see on neile jõukohane või mitte. Igatahes oleks ju hea teada. Kas või edaspidi. Proadelt halba tagasisidet küll ei tulnud, aga kes jõuab ka kõige üle kaevelda.

Õhtu saabudes anti teada, et jeebisafari jääb ära, kuna osalejaid pole. Selle asemel saadetakse meid delfiinidega ujuma. No mis mul saab selle vastu olla 🙂

Delfinaariumi buss tuli kontori juurde ilusti järgi ja meie Gretaga istusime peale. Bussis oli juba paar rahvast ees. Kohale jõudes juhatati meid suur basseini äärde istuma. Kõigepealt toimus show. Pealtvaatajaid oli küll natuke vähevõitu mu meelest. Kogu värgendus käis vene keeles, ei mingit tõlget muusse keelde. Nagu muid turiste polekski. Õnneks show ise väga tõlkimist ei vajanudki, merilõvid ja delfiinid hüppasid ja tegid muid trikke.

Pärast showd enamus pealtvaatajatest lahkus, jäid ainult need, kes tahtsid delfiinidega ujuda ka. Peale minu ja Greta oligi veel ainult üks naine väikese lapsega.

Kõigepealt tehti väike instreerimine, kuidas delfiinist tohib ujumise ajal kinni haarata. See muidugi ka vene keeles, hädapärast leiti paar inigliskeelset sõna ka. Greta on leedu reisiesindaja, vene keelt üldse ei jaga ja mul pea ei tahtnud võtta vene keelest inglise keelde tõlkimist. Kuidagi saime hakkama.

Ujumine ise oli fantastiline. Seda ei annagi kirjeldada.